Megmérkőzik a legjobb és a legrégebbi magyar sportcsatorna.
Magyarország kedvenc sportcsatornája a megkopott fényű Sport TV, a legjobb viszont a Digi Sport, amely naponta kapja a gyűlölködő üzeneteket az emberektől. Nem, nem kevertem össze semmit, ez Magyarország, itt minden lehetséges.
A Sport TV 2001. április 2-án indult, vagyis már tizenhárom éve lát el minket, sportfüggőket „anyaggal”. Igen ám, de 2009. július 23-án kapott egy erőteljes riválist a Digi Sport képében, amely az elmúlt években lehagyta ellenfelét. Megpróbálom összefoglalni, hogyan történt ez.
A Sport TV három csatornával rendelkezik (Sport1, Sport1, SportM). Előbbi kettővel nincs is baj, de a harmadiknak a létezése Roswell óta a legnagyobb rejtély, hisz csak ismétléseket láthatunk rajta. A Digi Sport két versenyzővel (Digi Sport 1, Digi Sport 2) képviselteti magát a piacon.
Mindkét csatornán a labdarúgás van középpontban, ez a Diginél a Premier Leaguet, a Bajnokok Ligáját, az Európa-ligát, a Serie A egyes összecsapásait, a francia, és a brazil bajnokság pár találkozóját, valamint válogatott mérkőzéseket jelent. A Sport TV-nél a magyar (vagyis a Mennyei Bajnokság), a spanyol, a holland pontvadászat, illetve a Bajnokok Ligája történéseit követhetjük figyelemmel. Ezek alapján egyértelmű, hogy melyik csatornával járnak jobban a futball szerelmesei, ráadásul a többi sportágban is erősebb a Digi. Van még náluk tenisz, kézilabda, jégkorong, vízilabda, kosárlabda, és jó pár saját gyártású műsor. Viszont a Sport Televízión láthatók az NBA, és az NHL küzdelmei, ez plusz pont nekik, de a Digin így is több sportág közvetítései találhatók meg.
Mi a helyzet a riporterekkel? Itt is a Digi jön ki győztesen, mert lehetőséget adtak fiatal kommentátoroknak (Monoki Lehel, Haraszti Ádám), akiknek nem remegett meg a hangjuk, és bizonyítottak. A szakértőket megvizsgálva is ők állnak jobban, külön kiemelném Sallói Istvánt, és Fehér Csabát, akik nem csak, hogy értenek a futballhoz, hanem úgy tudják megfogalmazni mondandójukat, mintha ők is médiamunkások lennének. A Sport TV a szakértőket tekintve nagyon rosszul áll, évek óta ugyanazok az emberek (Zombori „Taktikus” Sándor, Puhl Sándor, Bognár György) osztják az észt, teszik ráadásul úgy, hogy ugyanazokat a kliséket ismételgetik (pl: „ha bemegy, akkor gól”), amelyekből láthatóan a nézőknek is elegük van, hisz naponta figurázzák ki őket az interneten.
Lássuk a honlapjaikat! Mindkét oldal szép (de azért nem hívnám el randizni egyiket sem), vannak rajtuk sporthírek, videók, információk. De ezt a menetet is a Digi nyeri, mert a videótárukba napi rendszerességgel kerülnek fel műsoraik, és összefoglalók az általuk közvetített meccsekről.
Egy nagyon fontos dologról még nem ejtettem szót. Igen, a pénzről. Mindig a pénz… Nem titok, a Digi sokkal közelebb van a húsos fazékhoz, és ez meg is látszik. Viszont van egy nagy problémájuk: az elérhetőség. Még mindig nagyon kevés szolgáltatónál van Digi Sport, így nem sok emberhez jut el az adásuk, amelynek következtében rengeteg szitkozódó üzenetet kapnak az interneten. Miközben azoknak az embereknek, akik a műsorokat csinálják, semmi közük nincs a szerződéskötésekhez, megállapodásokhoz. Ezáltal a Digi még mindig a rossz kisfiú, míg a Sport TV a jófiú, még akkor is, ha előbbi sokkal színvonalasabb közvetítésekkel, műsorokkal szolgál ki minket.
Összességében a Digit az Egyesült Államokhoz tudnám hasonlítani, amelynek modernizációja sokkal később indult, mint Európáé, de rohamos ütemben fejlődtek, és ma már Európa (Sport TV) előtt járnak. Megyek, bekapcsolom a tévét. Igen, a Digi Sportra.
Friss hozzászólások